Drukarka fiskalna i mobilny system sprzedaży? Czemu nie!

Ze względu na sposoby działania kas i drukarek fiskalnych, zwykle o tych drugich myślimy w kontekście pracy stacjonarnej. Tymczasem, obecne technologie sprzedaży oferują na tyle dużo rozwiązań, że trafiają one także w potrzeby przedsiębiorstw o szczególnym charakterze. W efekcie, nie musimy rezygnować z danych opcji, możemy je za to połączyć…

Najprostsza różnica pomiędzy kasami i drukarkami? Pierwsze są urządzeniami samodzielnymi – nierzadko posiadają małą konstrukcję i doskonale nadają się wtedy do pracy w terenie. Drugie zaś wymagają komunikacji z komputerem i odpowiedniego programu, jednak oferują wyższe parametry, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługiwaną bazę towarową. Ale nie są to nieprzekraczalne standardy. Jak może wyglądać prosty, mobilny system sprzedaży, wykorzystujący drukarkę rejestrującą?

1. Novitus Deon E

Drukarka fiskalna Novitus Deon E

To doskonały przykład mobilnej drukarki fiskalnej, w dodatku – nie byle jakiej. Odznacza się wysoką funkcjonalnością i jakością wykonania, a jej design został wyróżniony nagrodą główną w konkursie „Dobry Wzór”. Warto zatem zacząć od tego, że konstrukcja urządzenia jest nieduża, lekka i wyjątkowo ergonomiczna. Dzięki temu model Deon E dobrze leży w dłoniach i nie męczy podczas długotrwałej pracy. Poza tym, jest przyjazny w obsłudze, a to za sprawą kilku czynników: intuicyjnej, alfanumerycznej i odpornej na zalania klawiaturze, opcji zapisu elektronicznej kopii paragonów i prostej instalacji materiałów eksploatacyjnych. Deon E obsługuje praktycznie każdy rodzaj wydruku niefiskalnego, z możliwością umieszczenia na nim wybranego tekstu ,grafiki czy też kodu QR. No i przede wszystkim – obsługuje bazę towarową rzędu 150 000 PLU.

Więcej na temat drukarki fiskalnej Novitus Deon E znajdziesz tutaj.

2. Insert Subiekt nexo

Program sprzedażowy Insert Subiekt nexo

To interesujący program sprzedażowy, wyposażony w wiele atrakcyjnych rozwiązań do prowadzenia firmy. Po pierwsze, usprawnia zarządzanie dokumentacją handlową i magazynową (a także rozbudowanego systemu zamówień) oraz kartoteką klientów. Ponadto, upraszcza działania związane z asortymentem: definiowanie oraz porządkowanie wedle kategorii wprowadzonych produktów i usług. Jeśli myślimy również o elastyczne polityce cenowej, Subiekt nexo pozwala na przypisywanie konkretnych kwot do danych nabywców, określanie rabatów na konkretne pozycje asortymentu itp. W dodatku, program można uzupełniać o dodatkowe, praktyczne rozwiązania, a także stosować w wersji mobilnej, na urządzeniach przenośnych z systemem Windows Phone 8 (za pośrednictwem aplikacji Insert nexo LINK).

Dodatkowe informacje o programie Insert Subiekt nexo pod tym linkiem.

Podsumowując

Jak widać, istnieje możliwość stworzenia mobilnego systemu sprzedażowego z zastosowaniem drukarki fiskalnej. I choć konieczne jest wykorzystanie komputera i właściwego oprogramowania (jak zawsze w przypadku tego typu technologii), system ten zawiera niewiele elementów, a dodatkowym udogodnieniem okaże się z pewnością opcja dostępu do danych za pomocą urządzeń mobilnych. A co wy sądzicie o tego typu rozwiązaniach?

Aby zobaczyć i porównać inne, mobilne drukarki fiskalne, kliknij tutaj.

1 Comment

  1. tomash

    dobry program, korzystam z niego już jakiś czas i dobrze się sprawdza

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *