Kilka słów o drukarkach fiskalnych Posnet Thermal

Rodzina urządzeń fiskalnych Posnet Thermal

Tym razem będzie „rodzinnie”, a to dlatego, że chciałbym razem z Wami przyjrzeć się dość ciekawej linii urządzeń fiskalnych. Drukarki Thermal marki Posnet, bo o nich mowa, są cenione przez polskich przedsiębiorców za bogatą funkcjonalność, solidne wykonanie i elastyczne rozwiązania konstrukcyjne. Warto jednak sprecyzować, co konkretnie stoi za tą oceną. A zatem – kilka słów o poszczególnych modelach.

Posnet Thermal XL

Solidna konstrukcja i klasyczna, elegancka sylwetka tego modelu (oraz dwóch następnych) zdecydowanie przyciągają uwagę. Ale jeśli mówimy już o budowie, to na wykonaniu i designie temat się nie kończy. Thermal XL posiada jeden estetyczny i czytelny ekran, który występuje w 2 rodzajach technologii i aż 5 wariantach konstrukcyjnych. Mówimy więc o wyświetlaczu OLED lub LCD, który może być zintegrowany z obudową drukarki, kompaktowy, podwieszany, wolnostojący bądź wolnostojący przedłużony. Tyle opcji w zakresie jednego aspektu gwarantuje dokładne dopasowanie urządzenia do stanowiska pracy oraz poczucie komfortu, zarówno sprzedawcy, jak i klientom. Trzeba też wspomnieć o innych możliwościach Thermal XL: bardzo szybkim wydruku (47 linii paragonu na sekundę), opcji zapisu elektronicznej kopii paragonów czy obsłudze czarno-białych grafik i kodów 2D, umieszczanych na różnego typu dokumentach.

Więcej o drukarce Posnet Thermal XL tutaj.

Posnet Thermal HD

Ten model również oferuje różne warianty konstrukcyjne, związane z wyświetlaczem, chociaż już tylko dwa: ekran wbudowany lub wolnostojący. Tymczasem Thermal HD wyróżnia się pod względem komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi. Oprócz standardowych i praktycznych portów typu USB i RS-232, drukarka posiada interfejs Ethernet, pozwalający na podłączenie jej do sieci LAN i tym samym uzyskanie niezwykle szybkiej i stabilnej drogi wymiany danych. Współpraca z komputerem, terminalem komputerowym, a dalej z innymi elementami systemu sprzedaży to zdecydowany atut modelu Thermal HD. Podobnie, jak poprzedniczka, obsługuje bazę towarową rzędu 250 000 PLU, archiwizuje kopię paragonów w formie cyfrowej oraz może się pochwalić szybkim wystawianiem paragonów, faktur VAT i wydruków niefiskalnych.

Dodatkowe informacje o modelu Thermal HD znajdziesz na tej stronie.

Posnet Thermal A HD

Trzecia „siostra” to skuteczna i atrakcyjna kompilacja poprzedniczek. Obsługuje do 250 000 pozycji towarowych, wystawia różnego typu wydruki z prędkością 47 linii na sekundę, posiada elektroniczną kopię paragonów i umożliwia wybór rodzaju wyświetlacza (standardowy, podwieszany, wolnostojący). Thermal A HD także oferuje wysokie standardy współpracy z innymi urządzeniami, za sprawą wbudowanego złącza komunikacyjnego Ethernet. Warto też wspomnieć, że oprócz małych gabarytów, drukarka funkcjonuje zarówno w położeniu pionowym, jak i pionowym. A co wyróżnia ten konkretny model? Został stworzony też z myślą o sprawnej i kompleksowej obsłudze aptek, sklepów zdrowotno-kosmetologicznych, hurtowni farmaceutycznych i podobnych placówek. Urządzenie drukuje na dokumentach m.in. wyceny recept, leków gotowych czy robionych na zamówienie.

Szczegóły dotyczące drukarki Posnet Thermal A HD dostępne są tutaj.

Posnet Thermal FV

To opcja o nieco niższych parametrach, ale też tańsza i nie ustępująca w wydajności czy funkcjonalności. Optymalizacja wszystkich cech produktowych sprawia, że Thermal FV cieszy się ogromną popularnością i – jeśli zwrócimy na to uwagę – często gości na ladach punktów handlowo-usługowych. Drukarka obsługuje bazę towarową o pojemności 100 000 PLU i umożliwia precyzyjne definiowanie poszczególnych pozycji. Zgodnie z najnowszymi regulacjami prawnymi, również drukuje NIP klienta na paragonach (gdy nabywca sobie tego zażyczy), a także współpracuje praktycznie z każdym programem sprzedażowym. Jeśli chodzi o mechanizm drukujący, to zdecydowanie upraszcza on wymianę rolek, obsługuje faktury VAT i zawiera moduł oszczędzania papieru. Wspomnieć należy o charakterystycznym, obszernym i czytelnym ekranie LCD oraz wydajnym akumulatorze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o Posnet Thermal FV? Kliknij tu.

Posnet Thermal FV EJ

Przewaga tej wersji polega głównie na zastosowaniu elektronicznej kopii paragonów, która ułatwia archiwizację danych i pozwala zaoszczędzić pieniądze na materiałach eksploatacyjnych. Ponadto, w tym przypadku mamy możliwość obsługiwania 250 000 pozycji towarowych. Wydruk dokumentów (także z NIP-em nabywcy) o prędkości 20 linii na sekundę odbywa się przy pomocy jednej rolki papieru o długości nawet 100 m. Sposób pracy Thermal FV EJ stwarza świetne warunki do pracy z każdym programem sprzedażowym. Drukarka ta, podobnie jak poprzedniczka, posiada duży i przejrzysty wyświetlacz LCD. Trzeba też dodać, że posiada interfejsy USB i RS-232 oraz warunki do zastosowania modułu Bluetooth, gwarantującego płynną, bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami.

Szczegółowy opis Thermal FV EJ pod tym linkiem.

Posnet Thermal HS EJ

To kolejny przykład z rodziny Thermal, który charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem – tym razem jednak nowocześniejszym i śmielszym, na co składa się opływowy kształt obudowy, ciekawe zestawienie kolorów i dbałość o detale. Drukarka wystawia paragony i dokumenty niefiskalne z szybkością 47 linii na sekundę i również umieszcza kopie paragonów na standardowej karcie pamięci SD. Dodatkowo, obsługuje bazę towarową rzędu 250 000 PLU i posiada ekran LCD, wyświetlający komunikaty w 4 liniach o długości do 20 znaków oraz zapewniający dobrą widoczności także w gorszych warunkach oświetleniowych.

Aby zobaczyć i poznać resztę szczegółów dotyczących Posnet Thermal HS EJ, wejdź tutaj.

2 Comments

  1. WiktoR

    jest też przecież terminal fiskalny, który, wydaje mi się, doprowadzi do tego, że albo wszystkie drukarki kiedyś zaczną oferować możliwość połączenia z komputerem, albo nie wiem, drukarki fiskalne znikną??? to rozwiązanie wydaje się tak naturalnie uzasadnione, że czasem aż dziwne, że podział na kasy i drukarki wciąż funkcjonuje tak samo…

    Reply
  2. zen

    aż tak thermal xl od thermala hd sie nie różni…ja chyba jednak wolę większą możliwość dostosowania wyświetlacza do miejsca pracy 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *