Posnet Thermal XL2 Online – takich technologii sprzedaży nam trzeba!

Thermal XL2 Online - drukarka fiskalna Posnet

Minęło już kilka miesięcy od momentu wprowadzenia w Polsce systemu fiskalizacji online. Dziś już chyba nie mamy wątpliwości, że zmiany w przepisach, do których doszło na początku maja 2019 roku, przyczyniają się nie tylko do lepszej ściągalności należnych podatków czy automatyzacji procedur, ale także do rozwoju dostępnych w naszym kraju technologii sprzedaży. Dowodem na to jest chociażby Posnet Thermal XL2 Online, czyli nowoczesna drukarka fiskalna, zapewniająca m.in. łączność z Centralnym Repozytorium Kas. A to tylko jedna z bardzo wielu funkcji tego urządzenia.

Łączność z CRK? Do wyboru – przewodowa lub bezprzewodowa

Nasze wrażenia na temat Posnet Thermal XL2 Online zaczniemy od kluczowej funkcjonalności dla urządzeń fiskalnych online. Chodzi nam, rzecz jasna, o przekazywanie wymaganych informacji do systemu teleinformatycznego Ministerstwa Finansów, czyli do Centralnego Repozytorium Kas. Jak powszechnie wiadomo, trafiają tam dane dotyczące m.in. rejestrowanego obrotu czy wykonywanych przeglądów. W jaki sposób może jednak przebiegać komunikacja z serwerami CRK? Na przykładzie Posnet Thermal XL2 Online doskonale widać, że przedsiębiorca ma często wybór.

Wspomniana drukarka fiskalna w standardowej wersji przekazuje dane do CRK po podłączeniu do firmowej sieci LAN, czyli przewodowo, przez Ethernet. Thermal XL2 Online można jednak wyposażyć w moduł komunikacyjny Wi-Fi. Wówczas urządzenie Posnet zyska opcję łączności bezprzewodowej – także z serwerami Centralnego Repozytorium Kas.

Parametry systemowe drukarki Thermal XL2 Online

Na co konkretnie będzie mógł liczyć przedsiębiorca, który postanowi wdrożyć w swoim rozwiązaniu systemowym drukarkę Thermal XL2 Online? Urządzenie fiskalne marki Posnet zagwarantuje m.in. obsługę 250 000 pozycji towarowych. Wszystkie produkty lub usługi trzeba oczywiście wcześniej zdefiniować w oprogramowaniu sprzedażowym lub sprzedażowo-magazynowym, które zainstalowane na firmowym komputerze. Tutaj jednak Posnet Thermal XL2 Online również ma sporo do zaoferowania. Drukarka fiskalna polskiego producenta jest bowiem kompatybilna z wieloma popularnymi programami dla firm. Co więcej, zróżnicowane interfejsy komunikacyjne sprawiają, że omawiany przez nas model może współpracować praktycznie z każdym komputerem – stacjonarnym, laptopem, terminalem POS lub nawet tabletem kasjerskim. Pole do popisu przy aranżowaniu rozwiązania systemowego będzie więc naprawdę duże.

Drukarka Posnet oferuje też wybór wersji konstrukcyjnej

Możliwość dostosowania technologii sprzedaży do potrzeb firmy zawsze będzie dodatkowym atutem danego urządzenia fiskalnego. Dotyczy to zarówno parametrów czy funkcji, jak i rozwiązań konstrukcyjnych. Natomiast Posnet Thermal XL2 Online jest w tej kwestii absolutnym liderem. Drukarka fiskalna polskiej marki występuje bowiem w aż 4 wariantach konstrukcyjnych – z ekranem standardowym, wolnostojącym, podwieszanym lub wbudowanym w pokrywę. I nie ma tu mowy o tym, że któraś z wersji modelu Thermal XL2 jest wyraźnie lepsza. Każdy przedsiębiorca może sam o tym zdecydować i wdrożyć drukarkę dostosowaną do stanowiska pracy w swojej firmie.

Posnet Thermal XL2 Online - ekran wolnostojący

Przy okazji warto też wspomnieć o tym, że producent urządzenia pozwala nam wybrać rodzaj mechanizmu termicznego. Obydwa warianty technologii wydruku różnią się przede wszystkim szerokością obsługiwanej rolki papieru – 57 lub 80 mm. Znajduje to później przełożenie na treści umieszczane na wszystkich dokumentach. Ponadto, na pochwałę zasługuje szybkość pracy mechanizmu drukującego. W obydwu wersjach Posnet Thermal XL2 Online – 57 i 80 mm – prędkość wystawiania dokumentów wynosi aż 47 linii/s.

 

Tak w skrócie prezentuje się topowa drukarka fiskalna online na polskim rynku. Jesteśmy pewni, że Posnet Thermal XL2 Online spełni oczekiwania wielu przedsiębiorców. Nawet tych najbardziej wymagających 😉

1 Comment

  1. Morgen

    Przede wszystkim ważne, że – otrzymując nowe, niezbędne funkcjonalności online – nie straciła sprawdzonych, najlepszych rozwiązań, takich jak choćby wybór wyświetlacza czy cechy mechanizmu termicznego. drukarki thermal powinny nosić nazwę pro-thermal 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *