Mobilne drukarki fiskalne też współpracują z systemem online!

Posnet Temo Online - przenośna drukarka fiskalna

Wobec wdrażanego systemu fiskalizacji online i wejścia związanych z nim regulacji prawnych, siłą rzeczy uwaga przedsiębiorców coraz częściej skupiona jest na technologiach sprzedaży nowej generacji. Z upływem czasu pojawiają się na rynku kolejne urządzenia rejestrujące. Mowa nie tylko o kasach, ale i drukarkach fiskalnych – również tych przeznaczonych do pracy w trybie mobilnym. Dziś właśnie poświęcimy uwagę kilku takim modelom. Jakie obecnie modele, zgodne z systemem online, są warte uwzględnienia przy wyborze tego typu technologii?

Drukarka fiskalna Posnet Temo Online

Jakie cechy są istotne w przypadku technologii mobilnych? Zapewne ważną rolę odgrywa dla nich miniaturyzacja oraz idące za nią odpowiednie rozwiązania konstrukcyjne. Tych rzeczy natomiast nie można odmówić drukarce fiskalnej online od Posnet. To jedno z najmniejszych urządzeń rejestrujących online (zresztą zaraz obok kasy Mobile Online tego samego producenta) dostępnych na rynku technologii sprzedaży. Kompaktowość tej drukarki fiskalnej poszła tak daleko, że momentami staje się ona wręcz „kieszonkowa”. Zmieści się bowiem nie tylko w samochodowym schowku czy damskiej torebce, ale również w kieszeni niejednej kurtki. Temo Online z powodzeniem łączy w sobie bardzo estetyczny design, wytrzymałą konstrukcję i kompaktowe gabaryty, bezpośrednio przekładające się na wygodę pracy. Ponadto, drukarka fiskalna od Posnet dysponuje sprawnym i prostym w obsłudze mechanizmem drukującym (wystawiającym różne dokumenty z prędkością 22 linii na sekundę), przejrzystym wyświetlaczem i intuicyjnymi w użyciu przyciskami. Warto też wspomnieć o atrakcyjnych standardach komunikacyjnych (do współpracy przewodowej lub bezprzewodowej, np. z komputerem typu POS) oraz możliwości obsługi bazy towarowej do 100 000 PLU.

Drukarka fiskalna Novitus Deon Online

Pozostajemy przy modelach, które zostały docenione przez szerokie grono przedsiębiorców za elegancki design, ergonomiczną, ułatwiającą obsługę drukarki konstrukcję oraz nieduże gabaryty. Do takich bowiem z pewnością zalicza się Novitus Deon Online. Jednak poza cechami charakterystycznymi dla mobilnych urządzeń rejestrujących, mamy tu również do czynienia z innymi, ważnymi oraz korzystnymi rozwiązaniami. Przede wszystkim chodzi o rozmaite interfejsy komunikacyjne – Ethernet, USB, RS-232 – i możliwość rozbudowy drukarki fiskalnej o opcje połączeń bezprzewodowych (Wi-Fi, Bluetooth). To bezsprzecznie dodatkowe udogodnienie, zarówno dla połączenia z CRK, jak i urządzeniami peryferyjnymi. Ponadto, Deon Online posiada mechanizm termiczny, który zapewnia łatwą instalację materiałów eksploatacyjnych, a także sprawny wydruk paragonów (również z NIP-em nabywcy i logo firmy) czy innych dokumentów. Jak na tego rozwiązanie, posiada rozbudowaną klawiaturę, co także sprzyja wygodzie pracy. Dodać należy, że model od Novitus obsłuży nawet 1 000 000 pozycji towarowych, a ponadto może stosunkowo długo pracować na zasilaniu akumulatorowym.

 

Na ten moment to najprawdopodobniej najciekawsze, najpopularniejsze modele mobilnych drukarek fiskalnych online, dostępnych na naszym rynku. Aczkolwiek należy się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości przybędzie tego typu propozycji. W końcu system online staje się z biegiem czasu (i zmian w przepisach) coraz powszechniejszy, zaś opisywana w tym tekście kategoria technologii sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

1 Comment

  1. Santo Amigo

    Super, że dzisiejsze drukarki fiskalne potrafią być tak małe, jak Temo, ale jednak biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, z tych dwóch modeli (online oczywiście) wybrałbym chyba jednak Deona 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *