Różne, funkcjonalne, o szerokim zastosowaniu – wagi elektroniczne Dibal

Jeśli chodzi o technologie sprzedaży, trzeba przyznać, że przeszły one kawał drogi w swoim rozwoju. Widać to nawet na przykładzie poszczególnych kategorii urządzeń peryferyjnym. Dobrym przykładem są tu wagi elektroniczne marki Dibal. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom odpowiadają na potrzeby wielu branż i typów działalności. Oto kilka przykładów mnogości opcji w zakresie współczesnych wag elektronicznych.

Dibal SPC RS – waga kalkulacyjna

Zaczynamy od prostszego urządzenia marki Dibal, co nie znaczy, że nie ma ono do zaoferowania praktycznych i ciekawych możliwości. Przede wszystkim, model SPC RS jest wagą kalkulacyjną. Zatem umożliwia zarówno sprawny pomiar masy produktów, jak i szybkie przeliczenie wyniku na kwotę należną (zgodnie z konkretną ceną/kg). Ponadto, pozwala użytkownikowi na wybór bardziej spersonalizowanego wariantu urządzenia. Waga elektroniczna marki Dibal występuje w 2 wersjach konstrukcyjnych: płaskiej (oznaczenie SPC-S RS) oraz z wysięgnikiem (oznaczenie SPC-T RS). Druga z wymienionych ma wysoko umieszczony ekran, który informuje klientów o przebiegu ważenia.

Waga kalkulacyjna Dibal SPC RSOprócz tego, opisywana technologia jest 2-zakresowa. Co więcej, oferuje 2 opcje tej dwuzakresowości. Model od Dibal może pracować do 6 kg z dokładnością do 2 g i od 6 do 15 kg z dokładnością do 5 g – albo – do 15 kg z dokładnością do 5 g i od 15 do 30 kg z dokładnością do 10 g. W rezultacie, przedsiębiorca ma szansę dopasować wagę elektroniczną Dibal SPC RS do stanowiska obsługi klientów, swoich potrzeb użytkowych lub obsługiwanego asortymentu. W każdym wariancie urządzenie peryferyjne zapewni dobrą komunikację z kasą fiskalną czy komputerem. A dzięki wydajnemu akumulatorowi i opcji auto-wyłączania, umożliwi pracę tej technologii nawet przez 100 godzin bez podłączenia do zasilania sieciowego!

Dibal PVC-50 – waga platformowa

Pora na przykład kolejnego rodzaju wagi elektronicznej. Model PVC-50 od Dibal to technologia stworzona do obsługi większych gabarytów i ciężarów oraz funkcjonowania w trudniejszych warunkach. Świadczy o tym solidna, obszerna szalka ważąca ze stali nierdzewnej, stabilna konstrukcja oraz mocny, odporny na przeciążenia i drgania układ pomiarowy. Opisywana waga platformowa również pozwala na wybór kilku rozwiązań, czy to w kwestii zakresów ważenia, czy np. wielkości konstrukcji – w tym samej szalki, która może mieć wymiary 350 x 450 mm albo 520 x 420 mm.

Waga platformowa Dibal PVC-50

 

Przejrzysty wyświetlacz LCD urządzenia umiejscowiony jest na wysokim wysięgniku, co zdecydowanie ułatwia obsługę technologii. Aspekt ten wspierają zresztą intuicyjne przyciski sterowania wagą platformową. Model Dibal PVC-50 również może pochwalić się bardzo wydajną – nawet 100-godziną – pracą na zasilaniu bateryjnym. Jeśli ktoś szuka trwałej, funkcjonalnej wagi platformowej, gotowej do wyzwań i zapewniającej wieloletnią wytrzymałość na intensywne użytkowanie, to urządzenie okaże się dobrym wyborem.

Dibal M-525 – waga etykietująca

Na koniec przyjrzyjmy się jeszcze innemu rozwiązaniu. Waga elektroniczna Dibal M-525 – występująca w opcji płaskiej (M-525S) oraz z wysięgnikiem (M-525T) – zaoferuje nie tylko precyzyjny pomiar masy produktów (w 2 zakresach: do 6 kg/2g i od 6 do 15 kg/5g). Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia też wystawianie etykiet. Co więcej, mechanizm termiczny wagi Dibal obsługuje wydruki o różnych formatach i wymiarach. Do dyspozycji użytkownika jest też 20 wzorów gotowych i 20 wzorów definiowalnych, w łatwy sposób konfigurowanych za pomocą programu Dibal DFS i systemu Windows.

Waga etykietująca Dibal M-525Ponadto, solidnie zbudowana waga etykietująca M-525 dysponuje bazą towarową o pojemności 5000 pozycji PLU i bardzo obszerną klawiaturą, pozwalającą na zaprogramowanie wielu własnych skrótów klawiszowych. Dodajmy do tego, że technologia ta posiada porty RS-232 i Ethernet, zatem bez trudu odnajdzie się w rozbudowanym, płynnie działającym systemie sprzedaży. Po zastosowaniu opcjonalnego rozwiązania WiFi zapewni nawet współpracę bezprzewodową. Wszystkie te cechy dopełnia wysoka jakość wykonania, elegancki design oraz zastosowanie 2 przejrzystych wyświetlaczy. To zdecydowanie nowoczesna waga etykietująca, odpowiednia dla bardziej wymagających użytkowników.

Jak widać już na przykładzie samej marki Dibal, współczesne wagi elektroniczne potrafią być naprawdę różne. Jedni przedsiębiorcy szukają bowiem prostszych, podstawowych rozwiązań, inni znów – zaawansowanych technologicznie urządzeń peryferyjnych. Obecnie rynek jest w stanie zaproponować wagi elektroniczne spełniające oczekiwania wielu typów branż oraz działalności handlowo-usługowych.

1 Comment

  1. damian

    ciekawe zestawienie. siłą rzeczy – najbardziej przykuwa uwagę model m-525 😉 choć domyślam się, że tamte w konkretnych okolicznościach okazują się lepsze, skuteczniejsze 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *