„To się dobrze składa” – kasa fiskalna Ergo

Kasa fiskalna Posnet Ergo

Często jest tak, że decydując się na daną kasę fiskalną, możemy dodatkowo wybrać jej wersję – z konkretną liczbą pozycji towarowych, określonymi portami komunikacyjnymi, a nawet i we wskazanej kolorystyce. To świetna szansa na dopasowanie urządzenia do potrzeb naszej firmy. Świetna, ale jednorazowa. A co, jeśli nie musiałoby tak być?

Bo jednak jest to sytuacja specyficzna – najczęściej chodzi o zakup pierwszej kasy fiskalnej. Oczywiście, da się odpowiednio wcześniej, na różne sposoby, zebrać potrzebne informacje, by wybrać model zgodny z wymaganiami przedsiębiorstwa. Wymaganiami, które już znamy – albo przewidujemy. Czy jednak możemy być pewni, że w przyszłości nasze urządzenie rejestrujące okaże się zgodne z kondycją firmy? Właśnie powstają rozwiązania, które mają o to przekonanie zadbać.

Wysokie standardy plus coś jeszcze…

Mowa konkretnie o modelu Ergo, nowej kasie fiskalnej marki Posnet, która niebawem wejdzie na rynek. Jaka będzie? Przede wszystkim, ma oferować parametry i funkcje charakteryzujące nowoczesne technologie sprzedaży. Urządzenie zapisze kopię paragonów w formie elektronicznej, umożliwi sprawną i wygodną współpracę ze zintegrowaną szalką ważącą (sterowaną przy użyciu klawiatury kasy) oraz wystawianie paragonów z dowolną grafiką w nagłówku i stopce wydruku. Warto również wspomnieć, że gabaryty modelu firmy Posnet pozwolą zastosować go zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym – tym bardziej, że solidna obudowa ma chronić podzespoły przed wnikaniem pyłu i wilgoci.

Ale to jeszcze nie są cechy odpowiadające za innowacyjność, o którą nam chodzi. To jedynie wysoka jakość wykonania i pracy. Musi jednak być coś jeszcze. I tym czymś jest elastyczność w tworzeniu „idealnej kasy Ergo”.

Taka, jaką zechcesz

Co to w ogóle znaczy: idealna kasa fiskalna? Według firmy Posnet, to nie jest urządzenie, które posiada wszystko i w dodatku najlepsze. Takim rozwiązaniem jest model precyzyjnie odpowiadający potrzebom prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Znowu kto lepiej może określić te potrzeby, niż my sami?

Dlatego właśnie Ergo to kasa, którą – podobnie jak konstrukcję z klocków – możemy dość swobodnie rozbudowywać, ustalając jej ostateczny zakres funkcjonalności. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to jedynie momentu zakupu urządzenia, ale również późniejszego trwania działalności handlowej. Oto 2 przykłady, jak to ma wyglądać w praktyce.

Wyjściowo, mamy do wyboru 3 warianty pojemności bazy towarowej: 4000, 6000 i 8000 PLU. Zatem, na wstępie istnieje szansa na wybranie odpowiedniej liczby pozycji – w zależności, czy nasza oferta jest obszerniejsza czy bardziej ograniczona. Warto również wziąć pod uwagę to, czy zamierzamy rozbudowywać przedsiębiorstwo i jego asortyment. Ale jeśli w chwili nabycia kasy nie wiemy, czy sytuacja ulegnie zmianie – pamiętajmy, że jest opcja doposażenia modelu Ergo w potrzebne pozycje towarowe.

Podobnie wygląda to w aspekcie komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi. Ergo posiada standardowe, popularne złącze USB i obsługuje szufladę na pieniądze. Dalsze uzupełnienia, w postaci 3 modułów rozszerzeń, zależą od decyzji podatnika. Poszczególne moduły zawierają: I (USB, 2 x RS-232), II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth), III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Gdy bazowe rozwiązania okażą się przy późniejszej pracy niewystarczające, podatnik jest w stanie zaopatrzyć swój egzemplarz Ergo w dodatkowe opcje połączeń bezprzewodowych.

Wydatki dopasowane do potrzeb

O tym, że zaproponowana idea jest innowacyjna, nie trzeba dyskutować. Możliwości definiowania własnego urządzenia fiskalnego jeszcze nie były tak szerokie, tym bardziej, jeśli mówimy o dalszych etapach działalności handlowej, a nie tylko jej początku. Przedsiębiorca wybierający Ergo zyska szansę dopasowywania kasy do aktualnych potrzeb firmy. Ponadto, opcja nabycia tańszego modelu i dokupowania tylko najpotrzebniejszych funkcji, jest atrakcyjna i stwarza duże poczucie komfortu.

Jesteście zainteresowani szczegółami na temat kasy fiskalnej Posnet Ergo? Znajdziecie je, wchodząc w opis produktu.

2 Comments

  1. MiMo

    tylko zdaje się, że po fakcie, czyli zakupie kasy, można potem już tylko uzupełnić urządzenie o interfejsy do połączeń bezprzewodowych (Bluetooth itd.), nie USB, RS-232. ale i tak, co by nie mówić – opcja udoskonalania kasy w miarę upływu czasu zdecydowanie fajna.

    Reply
  2. Bogdan

    czy ktoś byłby w stanie powiedzieć, czy rzeczywiście kasa jest bardzo wytrzymała? potrzebuję odpowiedniego urządzenia do pracy w warsztacie samochodowym, ale wolałbym wiedzieć, jak jest z Ergo w rzeczywistości 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *