Nowa generacja popularnej kasy mobilnej – poznajcie Novitus Nano II Online!

Novitus Nano II Online - mobilna kasa rejestrująca

Model Nano marki Novitus od dawna należy do jednych z najpopularniejszych kas fiskalnych wśród polskich przedsiębiorców. Zwłaszcza jeśli mowa o mobilnych urządzeniach rejestrujących. Kiedy więc wprowadzono system fiskalizacji online, nikogo nie zdziwiło, że wspomniany model znalazł się wśród pierwszych dostosowanych do internetowej współpracy z CRK. Wkrótce jednak miało się okazać, że kasa Novitus Nano Online pojawi się w jeszcze nowszym „fiskalnym wcieleniu”. Jakie ono faktycznie jest? Czas to sprawdzić!

W przypadku wielu znanych kas rejestrujących, zmodernizowanych zgodnie z wymogami systemu online, siłą rzeczy doszło do implementacji dodatkowych rozwiązań, które jeszcze uatrakcyjniły funkcjonalność tych urządzeń (zwłaszcza pod względem standardów komunikacyjnych). Zatem gdy podobny los spotkał Nano, można było pomyśleć, że akurat w przypadku tego modelu – mobilnego, wydajnego, funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie – trudno o „coś bardziej”. A tymczasem Novitus zaskakuje. I oferuje kolejną wersję – Nano II. Jaka faktycznie jest? Czym się różni od poprzedniczki i co jeszcze ma do zaproponowania oprócz standardów online”?

Nie może być inaczej, czyli kilka słów o oczywistych właściwościach

Skoro premiera kasy fiskalnej odbywa się w obecnych czasach, to raczej z miejsca jasne jest, że chodzi o urządzenie rejestrujące w standardzie online. I dotyczy to również modelu Nano II Online. Kasa zapewnia współpracę z różnego typu terminalami płatniczymi oraz dysponuje pamięcią chronioną, która – w bezpieczny sposób, w formie cyfrowej – przechowuje ważną dokumentację, np. kopie wystawionych paragonów czy raporty dobowe. Co jednak kluczowe – pozwala na internetową transmisję niezbędnych danych do CRK. W tym miejscu warto zaznaczyć, że kasa fiskalna Novitus Nano II Online oferuje kilka rozwiązań w tym zakresie. Standardowo bowiem posiada i port Ethernet, i opcję Wi-Fi, zatem od razu pozwala na przewodową oraz bezprzewodową łączność z Centralnym Repozytorium Kas. Co więcej, jeśli te warianty okażą się z jakichś względów niewystarczające – zawsze można wyposażyć kasę online od Novitus w modem komunikacyjny GSM.

Wciąż w charakterze mobilnym, ale…

Dotychczas modele spod szyldu Novitus Nano były mocno kojarzone ze znakomitymi urządzeniami przenośnymi, idealnymi np. dla usług wymagających dojazdu do klienta albo handlu obwoźnego. A jak ma się ta sprawa w przypadku nowej wersji kasy online? Zdecydowanie zachowuje ona rozwiązania typowe dla mobilnych technologii sprzedaży. Nano II Online wciąż posiada kompaktową, ergonomiczną, a przy tym solidną i dobrze sprasowaną obudowę. Doskonale znosi więc warunki pracy w terenie oraz częsty transport. Podobnie charakteryzuje się eleganckim designem, który jednak delikatnie różni się w stosunku do pierwowzoru. Konstrukcja kasy fiskalnej lekko rozszerza się ku górze, co jednak nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie – wydaje się jeszcze wygodniejsza podczas korzystania oburącz. W kwestii odporności na intensywną eksploatację należy też wspomnieć o silikonowej klawiaturze, wytrzymałą w przypadku przypadkowego zalania. Ponadto, użytkownicy tego modelu mogą liczyć na prosty w obsłudze mechanizm drukujący, 2 czytelne wyświetlacze, wydajny, wymienny akumulator oraz opcję zasilania przy użyciu instalacji samochodowej. Wszystko to czyni z Nano II Online bezspornie znakomite urządzenie rejestrujące do działań mobilnych. Z drugiej strony jednak to zdecydowanie nie wszystko, co może zaoferować opisywana kasa pod względem funkcjonalności i zastosowania.

…sprawdza się świetnie podczas pracy stacjonarnej!

Już wcześniejsze wersje Nano potwierdzały swoją skuteczność w punktach handlowych i usługowych. A zwłaszcza tam, gdzie przestrzeń stanowiska obsługi klientów charakteryzuje się ograniczoną przestrzenią. Tymczasem kasa fiskalna Novitus Nano II Online oferuje rozbudowane możliwości, które doskonale wspierają również większe, stacjonarne działalności. Po pierwsze – urządzenie pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej, w której znajdzie się do 20 000 dokładnie opisanych pozycji PLU. Po drugie, jak przystało na nowocześniejsze modele od Novitus, daje dostęp do aplikacji NoviCloud i tym samym – umożliwia przechowywanie ważnych informacji w chmurze czy zdalne, internetowe zarządzanie danymi oraz funkcjami kasy. Po trzecie, Nano II Online dysponuje atrakcyjnymi standardami komunikacyjnymi. Poza wspomnianymi rozwiązaniami, jak Ethernet czy Wi-Fi, posiada także złączeni typu USB i RS-232, a nawet pozwala zastosować moduł Bluetooth. W rezultacie, mała kasa od Novitus może stać się centrum systemu sprzedażowego, rozbudowanego o liczne urządzenia peryferyjne, takie jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, komputer, terminal płatniczy lub drukarka zamówień. Oprócz tego, warto wspomnieć też o wydajnym mechanizmie termicznym (wystawiającym też paragony z NIP-em nabywcy) oraz licznych innych funkcjach: obsłudze usług czasowych, sprzedaży biletów bądź możliwości uwzględnienia opakowań zwrotnych i kaucji podczas rejestrowania obrotu.

Pora na kilka słów podsumowania. Choć wcześniejsze wersje urządzenia (także online) wciąż pozostają naprawdę korzystnym rozwiązaniem – trzeba przyznać, że kasa Novitus Nano II Online została faktycznie unowocześniona. Daj jeszcze więcej możliwości działalnościom mobilnym i stacjonarnym oraz posiada opcje, które dodatkowo sprawdzą się w konkretnych branżach (np. związanych z transportem, obsługą parkingów itp.). A co Wy sądzicie o tej kasie fiskalnej?

1 Comment

  1. hir0

    Od dawna jestem fanem kasy fiskalnej Nano, więc jej nowa wersja online zdecydowanie przekonuje 🙂 to co było dobre, takie pozostało, a to, co można było poprawić – jest jeszcze lepsze 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *