Ciekawe urządzenia peryferyjne: Fawag WS-1

WS-1 - waga elektroniczna od Fawag

Nie tylko współczesne kasy i drukarki rejestrujące mogą pochwalić się swoją różnorodnością. Ta właściwość dotyczy również poszczególnych rodzin urządzeń peryferyjnych. Nawet wśród technologii sprzedaży o sprecyzowanej roli – takich jak dzisiejsze wagi elektroniczne – jesteśmy w stanie znaleźć interesujące, atrakcyjne rozwiązania. I dobrze to ilustruje model WS-1 marki Fawag. Co konkretnie kryje się pod tą nazwą?

Szeroki zakres opcji wagi elektronicznej

Urządzenie do pomiaru masy zostało wyposażone w dość ciekawe rozwiązania. Zacznijmy od tych, które odpowiadają za komunikację z innymi elementami systemu sprzedaży. Waga elektroniczna Fawag WS-1 dysponuje dwoma złączami typu RS-232 oraz innym, popularnym portem – USB. Przedsiębiorca może więc zdecydować, które z nich zastosuje do współpracy urządzenia z kasą fiskalną bądź komputerem. I to nie wszystko. Jeśli zechce, jest w stanie też wyposażyć swój model w moduł Bluetooth, zapewniający sprawną komunikację bezprzewodową. W rezultacie może też transmitować dane o pomiarze masy do urządzeń mobilnych – np. smartfona lub tabletu – funkcjonujących w oparciu o system Android. A co ponadto? Model marki Fawag posiada takie opcje jak tarowanie i blokowanie tary czy zerowanie szalki, gdy nic się na niej nie znajduje. Pozwala również na ustalanie limitów wagowych czy nawet… liczenie sztuk danego produktu, które mają tę samą masę (przykładowo: śrubki czy gwoździe). Warto też wspomnieć o możliwości zainstalowania w WS-1 wydajnej baterii, zapewniającej ciągłość pracy w nagłej sytuacji, gdy dostęp do zewnętrznego źródła prądu stanie się przez pewien czas niemożliwy.

Model WS-1 – solidny, świetnie wykonany i elegancki

Opisywana waga elektroniczna marki Fawag należy do tych urządzeń peryferyjnych, które charakteryzują się nie tylko zachęcającą funkcjonalnością, ale również atrakcyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Trzeba powiedzieć, że model WS-1 to solidnie wykonane urządzenie – nie zajmujące dużo miejsca, jednak wyposażone w dość obszerną szalkę ze wstali nierdzewnej. Dzięki odpowiedniej podstawie zapewnia stabilne umiejscowienie na stanowisku sprzedaży. I to nierzadko na stanowisku o dość ograniczonej przestrzeni, dzięki niedużym gabarytom wagi. Ponadto, za sprawą eleganckiego doboru barw, nowocześnie zaprojektowanej obudowy oraz estetycznych wyświetlaczy, WS-1 zyskuje niebanalny, ale i stylowy wygląd. Zdecydowanie wyróżnia się wizualnie na tle wielu innych wag elektronicznych pod względem jakości i estetyki wykonania.

W rezultacie, model Fawag WS-1 to urządzenie peryferyjne o ciekawych rozwiązaniach funkcjonalnych, pasujące do rozmaitych działalności handlowych bądź usługowych. Co Waszym zdaniem szczególnie przyciąga uwagę w tej wadze elektronicznej? Czy zechcielibyście ją wdrożyć we własnym przedsiębiorstwie?

1 Comment

  1. Przemysław

    ….a właśnie szukam funkcjonalnej wagi elektronicznej – przypadek 😉 ???

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *