Różne rodzaje drukarek fiskalnych Posnet

Drukarki fiskalne to wbrew pozorom bardzo zróżnicowane urządzenia. I nie chodzi tylko o to, że poszczególne modele posiadają odmienne parametry oraz funkcje. Na rynku dostępne są również urządzenia, które sprawdzają się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym. A doskonale widać to na przykładzie drukarek rejestrujących Posnet. Warto więc omówić popularne modele tego producenta.

Ogólnie o drukarkach fiskalnych

Istnieje jedna cecha, która łączy wszystkie drukarki fiskalne. Mowa oczywiście o konieczności współpracy tych urządzeń z resztą systemu sprzedaży. Innymi słowy, drukarkę rejestrującą należy podłączyć do komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy terminala komputerowego. Natomiast na jednostce centralnej powinno być zainstalowane oprogramowanie sprzedażowe lub sprzedażowo-magazynowe, które pozwoli na zarządzanie pracą urządzenia rejestrującego.

Czy konieczność współpracy z komputerem to ograniczenie? Tylko pozornie. W zamian bowiem drukarki fiskalne oferują często rozbudowaną funkcjonalność, np. możliwość obsługi bardzo dużej bazy towarowej.

Urządzenia rejestrujące do handlu stacjonarnego

Drukarki fiskalne często wdraża się w działalnościach stacjonarnych, które oferują swoim klientom szeroki wachlarz towarów i usług. Urządzenia tego typu po prostu doskonale odnajdują się w systemach sprzedaży dla firm. Jakie udogodnienia, oprócz obsługi rozbudowanej bazy PLU, mogą zaoferować drukarki fiskalne? Najłatwiej będzie to zaprezentować na konkretnych przykładach: Posnet Thermal XL oraz Posnet Thermal HD.

Posnet Thermal XL

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL

Model wyposażony w wydajny mechanizm termiczny, drukujący paragony z prędkością 47 linii tekstu na sekundę, oraz moduł elektronicznej kopii paragonów. Dużą zaletą tego urządzenia jest opcja wyboru wersji konstrukcyjnej. W rezultacie, Thermal XL można zamówić m.in. z wyświetlaczem wolnostojącym (na słupku) lub podwieszanym. Pozwala to na kompleksowe dostosowanie drukarki do stanowiska pracy w firmie. Ponadto, Posnet Thermal XL oferuje wystawianie paragonów fiskalnych z grafikami oraz kodami 2D.

Posnet Thermal HD

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD

Podobnie jak Thermal XL, ten model również posiada wytrzymały mechanizm drukujący oraz technologię archiwizowania kopii paragonów formie elektronicznej. Co więcej, Thermal HD jest dostępny w 2 wariantach konstrukcyjnych – z wyświetlaczem standardowym (tzw. chorągiewką) lub wolnostojącym. Na czym w takim razie polega różnica? Drukarka Posnet Thermal HD oferuje przede wszystkim korzystanie ze złącza komunikacyjnego Ethernet. Wspomniany port znajduje się już w standardzie.

Małe drukarki do pracy mobilnej

W dzisiejszych czasach również handel mobilny wymaga niekiedy zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Systemu sprzedaży, który pozwoli na szybkie i wygodne obsługiwanie klientów, np. na bazarze lub targowisku. W takich okolicznościach doskonale sprawdzają się małe drukarki fiskalne. Urządzenia tego typu zapewniają nie tylko dostęp do praktycznych funkcji i odpowiednich parametrów technicznych, ale także kompaktową konstrukcję. Dzięki temu transportowanie tych modeli nie sprawia żadnych kłopotów. Dobrym przykładem przenośnej drukarki rejestrującej, która oferuje zarówno wygodę pracy, jak i niezbędną wydajność, jest Posnet Temo HS EJ.

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ

We wspomnianym urządzeniu znajdziemy m.in. moduł kopii elektronicznej, prosty w obsłudze mechanizm termiczny oraz interfejs komunikacyjny Bluetooth (opcjonalnie). Poza tym, model Temo HS EJ może współpracować z bazą towarową, w której znajdzie się nawet 100 000 pozycji PLU. A wymiary tej drukarki? Trudno w to uwierzyć, ale wynoszą zaledwie 46 x 86 x 128 mm (wysokość, szerokość, długość).

1 Comment

  1. Bartosz H.

    Ta temo zawsze wyglądala mi troche na terminal płatniczy 😛 😛 😛
    ale jednego nie można jej odmówić – z blutooth działa swietnie.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *