Kasy fiskalne Posnet Mobile. Jakie są ich zalety?

W kasy fiskalne Posnet inwestuje dziś wielu podatników. Przedsiębiorcy reprezentujący różne branże oraz zarządzający zarówno małymi, jak i średnimi czy też dużymi firmami. Wspomniany producent oferuje bowiem wydajne urządzenia, które charakteryzują się ciekawą funkcjonalnością. Dlatego w dzisiejszym wpisie poświęcimy chwilę na omówienie 2 małych kas fiskalnych Posnet. Będą to popularne modele: Mobile EU oraz Mobile HS EJ.

Urządzenie z kopią papierową

Posnet Mobile EU uznaje się za jedną z najpopularniejszych kas fiskalnych na polskim rynku. Niewykluczone, że tak duże zainteresowanie tym urządzeniem ma związek z jego niską ceną. Czy jednak wspomniany model nie ma nic więcej do zaoferowania? Opinie o Posnet Mobile EU jasno pokazują, że atrakcyjna cena idzie tutaj w parze z niezawodnością kasy rejestrującej oraz prostotą jej obsługi.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu? Jego cechą charakterystyczną jest z pewnością bardzo solidne wykonanie. Wzmocniona i uszczelniona obudowa stanowi tutaj dodatkowe zabezpieczenie przed intensywną eksploatacją, uszkodzeniami mechanicznymi oraz działaniem czynników zewnętrznych. Poza tym, Mobile EU posiada 10 klawiszy definiowalnych, dwurolkowy mechanizm termiczny, wydajny akumulator, 2 podświetlane ekrany LCD oraz tryb pracy przeznaczony do obsługi parkingu.

Mała kasa Posnet z kopią elektroniczną

Kasa Mobile HS EJ również nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony polskich przedsiębiorców. Wręcz przeciwnie! Model ten jest dziś wykorzystywane przez szerokie grono krajowych podatników. Natomiast jego fenomen tkwi w tym, że w naprawdę kompaktowej konstrukcji udało się zmieścić dużo przydatnych funkcji. Poza bazą towarową o wielkości 4 000 PLU czy 10 skrótami klawiszowymi, warto tutaj wspomnieć o module elektronicznej kopii paragonów. Do czego przydaje się ta technologia?

Kasa z kopią elektroniczną, czyli taka jak Posnet Mobile HS EJ, pozwala na archiwizowanie istotnej dokumentacji w formie cyfrowej – na karcie pamięci. W rezultacie, podatnik nie musi przez wiele lat przechowywać zadrukowanych rolek papieru termicznego. Zamiast tego, dane zgromadzone na karcie pamięci można dodatkowo zabezpieczyć. Wystarczy wtedy je zapisać na innym nośniku lub dysku twardym komputera. Natomiast opinie o Posnet Mobile HS EJ potwierdzają to, o czym przed chwilą napisaliśmy. To przyjazna w obsłudze i niewielka kasa rejestrująca.

Zastosowanie kas fiskalnych Mobile

Kasy fiskalne Posnet Mobile, głównie ze względu na swoje kompaktowe gabaryty i obecność wydajnych akumulatorów, znajdują zastosowanie w handlu mobilnym. Urządzenia te są po prostu wygodne w transportowaniu – można je przewozić nawet w torebce, plecaku czy schowku samochodowym. Równocześnie jednak, zarówno Mobile EU, jak i Mobile HS EJ, są czasami wybierane przez właścicieli małych firm handlowych czy usługowych. Jest tak, ponieważ omawiane tutaj modele bez problemu mieszczą się na niewielkich stanowiskach obsługi klientów. Ponadto, kasy rejestrujące Posnet Mobile pozwalają na szybkie i skuteczne prowadzenie sprzedaży w przypadku małego asortymentu.

3 Comments

 1. Jano

  Ciekawe że ktoś ciągle pisze o zwykłym mobilku. Myslałem że ta kasa została już trochę zapomniana. Nie ma tam przecież kopi elektronicznej i innych bajerów. Taka tam sobei kasa do prostych rzeczy 🙂

  PZDR.
  JANO

  Reply
 2. Romek

  czasami nie ma co zbyt dużo wymagać od kas fiskalnych
  niech drukują dobrze paragony i tyle

  Reply
 3. malec

  zgadzam się z Wami, ale i tak z linii Mobile wybrałbym zdecydowanie Mobile HS

  kopia elektroniczna robi różnicę w każdej działalności

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *