Małe kasy fiskalne Posnet – Mobile HS EJ i Ergo

Porównywanie kas fiskalnych często sprowadza się do stwierdzenia, że któreś z urządzeń jest lepsze. My jednak chcielibyśmy podjeść do tego w nieco inny sposób. Mianowicie, przedstawić zalety 2 modeli marki Posnet – Ergo oraz Mobile HS EJ. Wychodzimy bowiem z założenia, że nie ma czegoś takiego jak gorsza czy lepsza kasa fiskalna. Zamiast tego, powinno się raczej mówić o urządzeniach dopasowanych do potrzeb konkretnych firm.

Najmniejsza kasa fiskalna na rynku

Posnet Mobile HS EJ to nadal najmniejsza kasa fiskalna, która jest dostępna na polskim rynku. Urządzenie trafiło bowiem do sprzedaży już kilka lat temu i dotychczas żaden producent nie pokusił się o stworzenie bardziej kompaktowego modelu. Aby lepiej wyobrazić sobie, jak małymi gabarytami charakteryzuje się ta kasa rejestrująca, warto zapoznać się z Posnet Mobile HS EJ na filmach i zdjęciach.

Poręczna i lekka obudowa to oczywiście nie jedyne zalety omawianego tutaj urządzenia. Model Mobile HS EJ posiada również parametry i funkcje, które decydują o wydajności kasy fiskalnej. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj obecności elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu modułowi urządzenie pozwala na komfortowe i bezpieczne przechowywanie istotnej dokumentacji firmowej. Co więcej, wymiana rolki papieru (tylko jednej!) w Posnet Mobile HS EJ jest znacznie prostsza, niż w przypadku modeli z tradycyjną kopią paragonów.

Modułowe urządzenie rejestrujące

Kasa fiskalna Posnet Ergo to jedna z najświeższych propozycji krajowego producenta technologii sprzedaży. Wspomniane urządzenie również charakteryzuje się niewielkimi gabarytami i małą wagą. Niemniej, jego podstawową zaletą jest opcja kompleksowego dopasowania do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej. W tej kasie fiskalne można zastosować nie tylko moduły rozszerzeń interfejsów komunikacyjnych. Posnet Ergo jest również dostępna z wybraną wielkością bazy towarowej – 4 000, 6 000 lub 8 000 PLU. Co więcej, liczbę programowalnych produktów i usług można tutaj zmodyfikować w trakcie użytkowania kasy. Przykładowo: na początku podatnik zamawia model Ergo z bazą 4 000 PLU. A kiedy już asortyment firmy zostanie rozbudowany, zwiększa w urządzeniu liczbę PLU o 2 000 lub 4 000 pozycji towarowych. Proste i skuteczne.

Osobną kwestią jest to, że Ergo to kolejna kasa fiskalna Posnet, którą można zintegrować z szalką ważącą. Współpraca obydwu elementów systemu sprzedaży przebiega za pośrednictwem złącza komunikacyjnego USB. A jakie korzyści z tego płyną? Kaso-waga z pewnością zajmuje mniej miejsca od standardowego rozwiązania technologicznego. Poza tym, wszystkie czynności, zarówno prowadzenie sprzedaży, jak i ważenie produktów, można w tym przypadku wykonywać przy użyciu interfejsu (klawiatury i wyświetlacza) kasy Ergo.

Zapraszamy do zapoznania się z Posnet Ergo na zdjęciach i filmach.

Zastosowanie małych kas fiskalnych Posnet

Gdzie sprawdzą się najlepiej kasy fiskalne Posnet – Mobile HS EJ i Ergo? Obydwa urządzenia można z powodzeniem stosować przy prowadzeniu sprzedaży mobilnej lub świadczeniu usług z dojazdem do klienta. Co więcej, modele te radzą sobie także podczas pracy w placówkach stacjonarnych. Zwłaszcza Ergo, za sprawą opcji rozbudowania interfejsów komunikacyjnych i integracji z szalką ważącą, zaoferuje komfort pracy w wielu firmach. A Mobile HS EJ? Trudno o kasę fiskalną, która zajmie mniej powierzchni na stanowisku sprzedaży.

2 Comments

 1. serwisowy

  Pierwsz informacje z rynku mówią, że Ergo trafiło w gusta podatników 😉

  Reply
 2. jano

  A ja tam wole Mobile.
  Może to taki sentyment…..

  PZDR
  JANO

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *