Kasy fiskalne Elzab – 2 popularne modele

Elzab, czyli polski producent technologii sprzedaży, tworzy obecnie różne kasy i drukarki fiskalne. Urządzenia tej marki znajdują również zastosowanie w rozmaitych branżach. Wydaje się jednak, że w szczególności 2 modele tego producenta cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem krajowych przedsiębiorców. Chodzi oczywiście o 2 małe kasy fiskalne – K10 oraz Mini E. Dlaczego wspomniane urządzenia są tak popularne?

Kasy z kopią elektroniczną

Zarówno K10, jak i Mini E posiadają moduły elektronicznej kopii paragonów. Dzięki temu obydwa urządzenia zapewniają wygodne, bezpieczne i oszczędne przechowywanie ważnej dokumentacji. Z czego wynika tak wiele zalet wspomnianego modułu? To proste – kasy fiskalne, które zostały wyposażone w funkcję elektronicznej kopii paragonów, automatycznie archiwizują istotne dane. Właściciele K10 i Mini E nie muszą więc gromadzić zadrukowanych rolek z tymi informacjami.

Ponadto, wszystkie dane w tych kasach są zapisywane na kartach pamięci. Dzięki temu z dużą łatwością można dodatkowo skopiować całą dokumentację, np. na dysk twardy komputera, i tym samym zadbać o jej lepsze zabezpieczenie. Elektroniczna kopia paragonów przekłada się także na mniejsze koszty eksploatacji urządzenia. W kasach fiskalnych Elzab – K10 oraz Mini E – wystarczy jednorazowo wymieniać tylko 1 rolkę papieru.

Dużo klawiszy funkcyjnych

Pomimo tego, że Elzab Mini E należy do kategorii małych kas fiskalnych, urządzenie to zostało wyposażone w szereg przydatnych funkcjonalności. Podstawowym atutem tego modelu jest z pewnością klawiatura. Znalazło się bowiem na niej miejsce dla wielu programowalnych przycisków. W rezultacie, użytkownik Mini E może zdefiniować nawet do 61 skrótów klawiszowych. Natomiast przyciski funkcyjne da się wykorzystać zarówno do szybkiej sprzedaży często wybieranych produktów bądź usług, jak i bezpośredniego wywoływania wybranych opcji. Jak widać, korzystanie z tej kasy fiskalnej zapewnia wyjątkowo sprawne prowadzenie sprzedaży.

Chcecie sprawdzić pozostałe funkcje i parametry tego urządzenia? Przeczytajcie ogólne informacje o Elzab Mini E.

Intuicyjna obsługa urządzenia rejestrującego

Kasa fiskalna Elzab K10, chociaż od jej premiery minęło już kilka lat, nadal pozostaje jednym z najbardziej intuicyjnych urządzeń rejestrujących, które są dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży. Kluczowym elementem tego modelu, oprócz modułu elektronicznej kopii paragonów, jest obszerny, kolorowy panel dotykowy TFT – o wielkości 4,3”. To właśnie ekran K10 sprawia, że korzystanie z tej kasy fiskalnej to czysta przyjemność.

Kolejną zaletą urządzenia Elzab jest wyjątkowo solidna i szczelna konstrukcja. Kasa K10 posiada bowiem dwukomponentową obudowę, zapewniającą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, w tym modelu nawet panel dotykowy wyróżnia się dużą wytrzymałością. Nie straszne mu np. zarysowania czy zalanie wodą.

Dotychczas opisaliśmy jedynie podstawowe cechy małego urządzenia z ekranem dotykowy. Ogólne informacje o Elzab K10 z pewnością powiedzą więcej na temat tej kasy fiskalnej.

Gdzie sprawdzają się K10 i Mini E?

Omawiane tutaj kasy fiskalne Elzab to z pewnością małe modele. Często zalicza się je także do grupy przenośnych urządzeń rejestrujących. W związku z tym, K10 oraz Mini E doskonale sprawdzają się przy prowadzeniu sprzedaży w różnego rodzaju działalnościach mobilnych. Równocześnie jednak, obydwa modele są wybierane przez właścicieli małych punktów handlowych czy usługowych. Małe kasy fiskalne Elzab nie zajmują bowiem dużo miejsca na stanowisku obsługi klientów. A przy okazji – zapewniają przydatną funkcjonalność i niezbędne parametry użytkowe.

2 Comments

 1. Bartol_82

  K10 nadal na topie 🙂
  Mogłoby się pojawić więce kas z ekranem dotykowym. Żeby była jakas konkurencja dla k10 😉

  Reply
 2. Bogu-Mił

  Zwięzły i ciekawy tekścik. Oby więcej takich!

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *