Novitus next – kasa fiskalna nowej generacji

Na polskim rynku fiskalnym stale pojawiają się nowe rozwiązania technologiczne, które mają zagwarantować jeszcze wygodniejsze, szybsze i skuteczniejsze prowadzenie sprzedaży. Kolejne generacje urządzeń są nie tylko mniejsze, ale także wyposażone w dodatkowe parametry. Czy tak samo jest w przypadku Novitus next – modelu łączącego w sobie funkcjonalność kasy rejestrującej oraz tabletu?

Urządzenie fiskalne z tabletem

Novitus next nie jest oczywiście pierwszą kasą fiskalną, którą można obsługiwać przy pomocy ekranu dotykowego. Niemniej, żadne inne urządzenie z pewnością nie oferowało wcześniej połączenia urządzenia rejestrującego z tabletem – i to w jednej w obudowie. A tutaj nie dość, że mamy do czynienia z tak praktyczną integracją 2 elementów systemu sprzedaży, to jeszcze każde z ogniw modelu next samo w sobie robi wrażenie.

Czym wyróżnia się tablet w tym urządzeniu? Przede wszystkim optymalną wielkością, która wynosi 7”. Panel dotykowy nie jest więc ani za duży, ani za mały. Również samo urządzenie rejestrujące nie jest przez to zbyt obszerne. Ponadto, tablet w Novitus next zapewnia szereg udogodnień w zarządzaniu sprzedażą. Wystarczy wspomnieć, że przy jego pomocy można m.in. spersonalizować interfejs użytkownika – dostosować zakres wyświetlanych funkcji czy kolor „przycisków” (na ekranie).

Baza PLU o dowolnej wielkości

Omawianie funkcji, związanych z prowadzeniem sprzedaży, warto zacząć od cechy, która do tej pory była niespotykana na rynku technologii sprzedaży. Mianowicie, Novitus next jest pierwszą kasą fiskalną z opcją zdefiniowania nieograniczonej liczby pozycji towarowych. Innymi słowy, nie mamy tutaj do czynienia z wielkością PLU, która zawsze stanowiła limit. Użytkownik może zaprogramować w modelu next tyle produktów lub usług, ile tylko będzie chciał. Ponadto, w urządzeniu da się skonfigurować dowolną liczbę grup towarowych czy kasjerów (wraz z odpowiednimi uprawnieniami dostępu).

Różne interfejsy komunikacyjne

O Novitus next z pełną odpowiedzialnością można napisać, że to systemowa kasa fiskalna. Poza opcją skonfigurowania dowolnej liczby pozycji towarowych, świadczy o tym także możliwość płynnej współpracy z innymi elementami rozwiązania technologicznego dla firmy. W modelu next znajdziemy bowiem różnorodne interfejsy komunikacyjne: USB, Ethernet (do wymiany danych w sieci LAN) oraz 3 x RS-232. W rezultacie, do kasy można podłączyć zarówno skaner kodów kreskowych, jak i wagę elektroniczną, terminal płatniczy, szufladę na pieniądze, modem, komputer lub terminal komputerowy.

Jak działa aplikacja chmurowa NoviCloud?

Kolejną nowością, dostępną w Novitus next, jest współpraca kasy fiskalnej z aplikacją chmurową NoviCloud. Na czym konkretnie polega wspomniane rozwiązanie? To proste – właściciele tego urządzenia zyskują dostęp do narzędzia, które można wykorzystać m.in. do przechowywania bazy danych kasy w chmurze. Ponadto, za pośrednictwem przeglądarki internetowej i NoviCloud, modelem next da się zarządzać z dowolnego miejsca (w trybie online). Aplikacja pozwala więc na zdalne programowanie pozycji towarowych, kontrolowanie stanów magazynowych czy też monitorowanie czynności wykonywanych przez kasjerów w konkretnych punktach handlowych bądź usługowych. Biorąc pod uwagę wszystkie sprzedawane obecnie kasy rejestrujące, trudno o równie kompleksową formę zarządzania sprzedażą.

System fiskalny następnej generacji?

Odpowiadając na pytanie postawione we wstępie do tego wpisu – tak, Novitus next jest potwierdzeniem tego, jak wiele praktycznych funkcji zyskują kolejne generacje kas rejestrujących. Urządzenie to określane jest nawet przez swojego producenta mianem „systemu fiskalnego następnej generacji”. A pamiętajmy, że w tym wpisie omówiliśmy głównie nowatorskie cechy modelu next. Kasa marki Novitus została również wyposażona w szereg spotykanych już wcześniej funkcji, m.in. klawisze funkcyjne, prosty w obsłudze mechanizm drukujący oraz moduł elektronicznej kopii paragonów.

1 Comment

  1. Prim0

    najbardziej zwróciły moją uwagę 2 rzeczy: nieograniczone plu (tak daleko jeszcze chyba żaden producent nie podniósł poprzeczki w tym temacie) oraz przetrzymywanie informacji w chmurze (raczej zupełna innowacja, na miarę naszych czasów). Jednym słowem – rewelacja 🙂 a że tablet, no to cóż…mieliśmy wcześniej i i K10, i kolektory danych, więc taki wariant technologiczny akurat nie robi już na mnie takiego wrażenia 😛

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź wartość CAPTCHA: *